טכנולוגיהעסקים
רץ ברשת

איך נכנסים לעבוד בהייטק

יש קיצורי דרך לעבודה בהייטק

איך נכנסים לעבוד בהייטק? זו שאלה שהרבה חבר'ה צעירים שואלים את עצמם בימים אלו ובצדק! העובדים בהייטק מרוויחים בין פי שניים לפי שלוש מאשר כמעט כל עבודה אחרת. תנאי העבודה והצ'ופרים של העובדים בהייטק הם מהטובים ביותר במשק כיום, והסיכוי הכמעט יחידי של עובד לשפר משמעותית את מעמדו ואורח החיים שלו זה באמצעות עבודה בהייטק. נקודה.

לא כל עובדי ההייטק מתעשרים כמובן, אבל בהייטק הסיכוי להתעשר הוא הכי גבוה מכל שאר המקצועות.
אז איך נכנסים לעבוד בהייטק? לא נברח ממתן תשובה ברורה.

איך נכנסים לעבוד בהייטק – שני שלבים ואסטרטגיה מנצחת

ישנן כמובן מספר דרכים להיכנס לשוק העבודה של עובדי ההייטק, כאשר יש שתי דרכים מוכחות שרבים יישמו באחוזי הצלחה רבים מאד והן:

  1. סיוע של יחידות ההשמה במכללות קורסי הכשרה להייטק (בד"כ למצטיינים)
  2. שימוש באסטרטגיית "המקפצה" – שמייד נסביר

שלב הראשון לימוד קורסי הייטק וקורסי הסבה במכללות המובחרות.
להלן הרציונאל: מכיוון שענף ההייטק נמצא במצוקה של מחסור בעובדים, העובדים המצטיינים משדרגים את תפקידם ומעמדם בקצב גבוה וזה יוצר חוסר בדרגות הכניסה (Entry Level). אומנם חברות ההייטק מפרסמות שהן מחפשות עובדים עם כך וכך שנות ניסיון, אולם בהרבה מאד מקרים הן נאלצות להסתפק בעובד שזה עתה סיים קורס או עובד בתחום רק ממקומות עבודה שהם לא הייטק – וכאן קוראים יקרים נמצאות שתי ההזדמנויות שלכם:

  1. להירשם למכללה מובילה בתחומי ההיטק (מיד נרחיב ונסביר אילו תחומים מומלץ) ולסיים בהצטיינות ואז המכללה תסייע לכם להתברג במשרה נחשקת
  2. להירשם למכללה מובילה בתחומי ההיטק ולעבוד בארגון שאיננו הייטק, לצבור ניסיון של שנתיים שלוש ואז לחפש עבודה בהייטק

הסיכוי להתקבל ישירות אחרי קורס קיים אבל הוא לא גבוה, להלן ההסבר: חברות הייטק נוהגות לבצע מבחני קבלה ולכן למי שלא עבד בפועל בתחום הסיכוי גם להגיע לראיון וגם לעבור בהצלחה מבחן שניגשו אליו אנשים שעסקו בתחום הוא לא גבוה מטבע הדברים, תמיד יש יוצאים מהכלל כמובן, תמיד קשרים יכולים לסייע וקסם אישי יכול גם הוא להשפיע, אבל קשה לבנות על קשרים וקסם אישי. לכן, למי שמנסה להיכנס לעבוד בחברת הייטק מומלץ להנמיך במעט את הציפיות לגבי התפקיד הראשון ולהכשיר את עצמו להיכנס לתחום העיסוק שממנו ניתן לקפוץ ולדלג בקלות יחסית למשרה מבוקשת בהייטק.

לדוגמה הסיפור של לאוניד. לאוניד שהיה סטודנט שנה שלישית למנהל עסקים ועבד בעבודות מזדמנות כשליח בשעות היום וברמן בסופ"ש החליט שהוא מעוניין לעבוד בהייטק ולהרוויח 30,000 שקל כמו חבר מכיתתו שבצבא שירת ביחידה טכנולוגית ומיד אחרי השחרור ״נחטף״ לעבודה בחברת סייבר.
לאוניד עשה קורס QA במכללה מובילה במשך 6 חודשים במקביל ללימודיו האקדמאיים וכשסיים את התואר הראשון חיפש עבודה כבודק (QA) ומצא עבודה באחד הבנקים הגדולים, לאוניד השקיע והתמקצע מאד וכשגיע לראיון הראשון כ QA בחברת סטארט אפ טכנולוגית – מיד התקבל כראש צוות הבדיקות שזה כבר תפקיד ניהולי בהייטק!
אמנם השכר לא הגיע ל 30,000 אבל כפול ממה שהרוויח בבנק ועכשיו הדרך לקריירה מבטיחה בהייטק פתוחה בפניו.

 

קורס סייבר

דוגמה נוספת של שירה, שירה סיימה בהצטיינות לימודי אדריכלות באוניברסיטה מוכרת אולם ההתמחות הארוכה והשכר המאד ממוצע גרם לה לעשות חושבים ולחשב מסלול מחדש. שירה נרשמה לקורס UX Designer במכללת הכשרה להייטק וכשסיימה עבדה בארגון ממשלתי על מנת שתיצבור ניסיון מעשי (פרקטיקה) ותוכל להראות עבודות שעשתה (תיק עבודות). האסטרטגיה של שירה הוכיחה עצמה, קצת אחרי שנתיים נתקלה במודעת דרושים של חברת הייטק גדולה שחיפשה באזור מגוריה מישרה של מתכנן UI.UX. שירה קיבלה את המשרה לאחר שעברה מספר ריאיונות אישיים, מבחן מקצועי והראתה תיק עבודות. אגב, כיום שירה מנהלת מוצר בחברת ההייטק אחרת, וזה תפקיד נחשב ובכיר בהייטק.

יש עוד דוגמאות רבות לכך שמי שרוצה להיכנס לעבודה בהייטק יכול להשתמש במישרות דומות באותו מקצוע כ"קרש קפיצה". זה אומנם מצריך כמה שנים אבל לעיתים קרובות זה מאד משתלם כמו בדוגמה של לאוניד שהתקדם לתפקיד ניהולי.

אז אילו מקצועות / קורסים יכניסו אתכם לעבוד בהייטק:

  1. QA (בדיקות תוכנה – Quality Assurance)
  2. ניתוח מערכות מידע – Information system analyst 
  3. מאפיין/ מעצב  UI.UX נקרא גם UX Designer או בקצרה: Uxesr
  4. אבטחת מידע וסייבר – מגן סייבר וחוקר סייבר
  5. DBA – מנהל בסיסי נתונים (Database Administration)

שוב נזכיר, לחלק מהמכללות יש שרותי השמה והם יוכלו להכניס את חלקכם ישירות לעבודה בהייטק, אבל גם מי שלא יצליח להתברג במשרה נחשקת מיד בסיום הקורס יכול להשתמש באסטרטגיית המקפצה כפי שתארנו במקרים של לאוניד ושירה.
בהצלחה ויאללה לכו לעבוד בהייטק

קורס סייבר

כתבות קשורות

Back to top button