אוכל ומזוןבריאותכללילייף סטייל

מוצרים טבעיים וצמחי מרפא לירידה במשקל

לאכול נכון ולרדת במשקל

מי מאיתנו לא רוצה לאכול בריא וליהנות מירידה במשקל ? כנראה שאין אחד שלא. בריאות היא משאלתם של כולם, כי נעים יותר לחיות כבן אדם בריא, קל יותר לחיות ככה וכולנו רוצים להגיע עד 120 בלי בעיות בריאות, לראות את הילדים והנכדים גדלים ומתפתחים וליהנות מהחיים.

אחת מהרעות החולות של העידן המודרני הוא עודף המשקל שרבים סוחבים איתם. למעשה, כ-50% מהאוכלוסייה היום בישראל בעודף משקל, מה שמחייב כל אחד לקחת אחריות על עצמו. עודף משקל או השמנה בשמו השני, יכול לגרום ללא מעט בעיות בריאות בהן דלקות שונות, כאבים במקומות שונים בגוף, מחלות לב, סוכרת, ייתר לחץ דם ומה לא… יש דרכים שונות לרדת במשקל, החל מדיאטות "קאסח", פעילות גופנית וספורט וכו'. אחת הפעילויות היעילות והבריאות שבהן היא באמצעות צמחי מרפא. יש להם יתרונות רבים והנה כמה מהם כמו גם כמה יתרונות לצמחים כאלו.

למה מוצרים טבעיים מרזים?

לפני שנדבר על תמציות צמחים ועל דוגמאות שלהם שנמצאו עם יעילות גבוהה לירידה במשקל, נסביר למה בכלל צמחי מרפא ומוצרים טבעיים באופן כללי יכולים לתרום לירידה במשקל. יש סיבות שונות כשהראשונה היא שהם עם מעט מאוד קלוריות.

ידוע שעלייה וירידה במשקל היא בין השאר תלויה במאזן ההכנסות וההוצאות הקלורי שלנו, ואם נכניס יורת קלוריות ממה שנוציא, נעלה במשקל. צמחי מרפא כמו גם מוצרים טבעיים הם בדרך כלל בעלי כמות קלוריות נמוכה, מה שאומר שכמה שנצרוך מהם יותר על חשבון מוצרים אחרים, נרד יותר במשקל.

סיבה נוספת לכך שהם יעילים היא בערך הגליקמי שלהם. לא זה המקום להסביר את כל התהליך אבל בגדול, כמה שנכניס יותר סוכר לגוף שלנו (מה שאומר בין השאר מאכלים עם ערך גליקמי גבוה) ככה הוא ייצר יותר אינסולין ויתרום להשמנה בעיקר לזו הבטנית.

עוד סיבה שמוצרים טבעיים מרזים היא בכך שהם גורמים לגוף שלנו להיפטר יותר מרעלים. היפטרות מרעלים מגיעה כשנכנסים דברים טובים לגוף שלנו וכשהיציאות סדירות וטובות.

דוגמאות לצמחי מרפא

  • שורש שן ארי – שורש שן הארי ידוע כצמח שמנקה את הכבד ותומך בכל מערכות הגוף. בנוסף, זהו צמח שמסייע ליציאות טובות ורכות מה שגם מסייע לירידה במשקל. כמו שן הארי גם צמחים נוספים מאותה משפחה תורמים לבריאות, צמחים כמו סרפד, פרחי אמנון ותמר, וגדילן.
  • זרעי שומר – זרעי שומר ידועים גם בשמם – זרעי אניס, גם השומר מסייע לתהליכי העיכול מה שמסייע גם כן לירידה במשקל. השומר מסייע גם להתמודדות עם גזים וכאבי בטן.
  • זרעי פשתה – זרעי הפשתה ידועים כנספגים היטב במחזור הדם והם מסייעים לוויסות ספיגה של רכיבים שונים כמו סוכר, קמח ושומנים.
  • זעתר – הזעתר (האזוב המצוי) מסייע לפירוק ועיכול של בשר. בנוסף, הזרעים שלו מסייעים בשריפת שומנים.

טבעי תמיד עדיף ממלאכותי

יש היום תעשייה ענפה של דיאטות. איזה עיתון שלא נפתח ואיזה אתר אינטרנט שניכנס אליו יראו לנו מיד שיטות פלא להתמודדות עם עודף משקל. יש כדורים ויש חומרים שונים שיכולים גם להיות מסוכנים, ואין כמו הטבעי בשביל לקבל את התוצאות הרצויות.

צמחי מרפא הוכחו כבר מזמן ככאלו שיכולים לסייע בירידה במשקל. הם בטח לא יכולים להזיק (במידה והם נבדקו ואושרו כמובן) והם יכולים לא רק לתרום לירידה במשקל אלא גם הרבה מעבר. יש היום אין ספור מחקרים שמוכיחים כמה הם טובים לגוף, ומי שרוצה לעשות טוב לעצמו, תמציות צמחים הם בדיוק מה שהוא צריך. אם אתם רומים לרדת במשקל, כדאי שתשקלו את זה.

כתבות קשורות

Back to top button