כלליעסקים

מתי עשיתם בדיקה תרמוגרפית ללוח החשמל שלכם?

מה שכדאי לדעת על בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל

לא הרבה שמעו על בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל (thermographic scan). בדיקה תרמוגרפית היא אחת הדוגמאות המובהקות לסוג בדיקה שכדאי לבצע על מנת לחסוך כסף רב, לחסוך אי נעימות רבה, לחסוך זמן והתעסקות מיותרת.

תוכן עניינים:

מהי בדיקה תרמוגרפית?

בדיקה תרמוגרפית מבוצעת על ידי חשמלאי ברישיון המאושר על ידי הרשויות המוסמכות ותרמוגרף מוסמך. התרמוגרף המוסמך משתמש במצלמת אינפרא-אדום (תת-אדום) על מנת לזהות שחיקה ו/או בלאי ללוחות החשמל שעלולים לגרום במקרה הטוב "רק" לנזקי כספי ורכוש, ובמקרה הרע לשריפות ופגיעה בבני אדם ובעלי חיים . לפי נתוני הכבאות האמריקאיים, כל שנה פורצות כ 47,000 דלקות בארה"ב כתוצאה מקצרי חשמל, והנזקים הכספיים נאמדים בכ 1.5 מיליארד דולר בשנה.

בדיקה תרמוגרפית ללוח חשמל
צילום סריקה תרמוגרפית ללוח חשמל

דוגמה לכבל חשמל שמתחמם יתר על המידה וצפוי לייצר קצר או שריפה אם לא יטופל, לעיתים נדרש רק חיזוק של הכבל על מנת שההתחממות תבלם וימנע נזק משמעותי

למי כדאי לעשות בדיקות תרמוגרפיות בתדירות קבועה ?

לוחות חשמל מפיקים חום רב, חום זה גורם בהכרח לשחיקה ובלאי לחומרים שמהם עשויים הלוחות שבארון החשמל. בלאי זה עלול להגיע למצב של יצירת קצרי חשמל מסוכנים. הבלאי וקצרי החשמל יוצרים תהליך חימום מואץ שיכול ליצור דלקה /שריפה וכמובן לקצר שמפיל את החשמל בבניין המגורים או במשרד/ מפעל/  חנות. לכן, בדיקה תרמוגרפית נדרשת הרבה פעמים ע"י רשויות כיבוי האש ו/או חברות הביטוח שמבטחות את הנכס.

מדוע ביצוע בדיקות תרמוגרפיות תקופתיות יחסכו לכם הרבה כסף ?

ארונות חשמל הם יקרים מאד והחלפתם ע"י מהנדסי חשמל היא עבודה יקרה. מלבד עלות ארונות החשמל ועלות העבודה ישנה כמובן גם את האי-נעימות של משך ההחלפה שבה הבניין /משרד נמצא ללא חשמל ותקשורת. הפסקת חשמל ארוכה לצורך החלפת ארון החשמל כלשעצמה יכולה לגרום לנזקים כספיים גדולים.

מי רשאי לבצע בדיקה תרמוגרפית ?

תרמוגרף מוסמך רשאי לבצע את הבדיקה, אולם כדאי לזכור שרק לחשמלאי בעל רשיון חשמל מותר לפתוח לוחות חשמל, לכן מומלץ לקחת תרמוגרף מוסמך שהוא גם חשמלאי מוסמך עם רשיון מאושר ע"י הרשויות.

עלות בדיקה תרמוגרפית

עלות בדיקה תרמוגרפית ע"י חשמלאי מוסמך שהוא גם תרמוגרף מוסמך שמביא עמו ציוד סריקה מתאים תהיה בד"כ בין 1,200 ש"ח ל 2,500 ש"ח – כמובן שהעלות תלויה בהיקף הבדיקה, המורכבות בביצוע ועוד פרמטרים. זיכרו שמדובר בהוצאה מצילה חיים וחוסכת הרבה כסף במקרה של מניעת שריפה.

מה מקבלים בסיום הבדיקה ?

בסיום הבדיקה התרמוגרפית תקבלו מהחשמלאי המוסמך אישור בדיקה שהכל תקין או דו"ח ליקויים עם רשימת ליקויים מתועדפת לתיקון. כאמור ביצוע התיקונים האלו יחסכו לכם כסף רב ותימנעו מסיכונים מיותרים.


מעוניינים לקבל הצעת מחיר ללא כל התחייבות מצידכם מחשמאלי מוסמך לבדיקה תרמוגרפית של לוחות החשמל בבניין, משרד, חנות או מפעל? השאירו פרטים:

    כתבות קשורות

    Back to top button