כלליעסקים

איך לבחור השקעות נדלן בחו"ל

בישראל יש לא מעט משקיעי נדל"ן שמחפשים את ההשקעה הבאה דווקא בחו"ל. הם מחפשים בעצמם או בעזרתן של חברות שעוסקות בתחום כשהשאיפה היא כמובן להגיע לנכס האידיאלי, זה שלא צריך להתעסק איתו יותר מידי אבל מביא את התשואה הרצויה.

יש לא מעט מקומות בעולם בהם כדאי להשקיע וכל מה שצריך זה לעשות את הבירורים הרלוונטיים. אם גם אתם חושבים על השקעה בנדל"ן בחו"ל הנה כמה טיפים איך לעשות את הבחירה הנכונה.

שקיפות מעל לכל

בבואכם למצוא השקעה בנדל"ן בחו"ל ורגע לפני שאתם מחליטים על מדינה להשקיע בה, חשוב שתבחרו אחת שיש בה שקיפות גבוהה עד כמה שניתן. שקיפות גבוהה תאפשר לכם לקבל את כל הנתונים שאתם צריכים, ויחד עם טכנולוגיה מתקדמת תוכלו לעשות החלטה מושכלת. בפועל זה אומר שתוכלו בכמה קליקים להגיע ללא מעט מידע מהימן, מידע על הנכס הפוטנציאלי כמו נתונים כלכליים באזור, מה מזג האויר בו בכל עונה, מהי רמת הפשיעה, מהן המגמות בשוק הנדל"ן המקומי, מה לגבי תרבות באזור, מה לגבי אפשרויות חינוך שקיימות שם, שווי הנכסים באזור וכדומה.

כשיש שקיפות גבוהה הכול מתנהל הרבה יותר פשוט. אין לחץ כל הזמן לחפש מה נכון ומה לא נכון וכשתבדקו מי הוא הבעלים של נכס שאתם רוצים לקנות, בסבירות גבוהה שתקבלו מידע אמיתי. זה לא יפתור אתכם כמובן מלהעמיק ולוודא שאכן המידע אמיתי, אבל יעשה לכם חיים קלים יותר.

סביבה ופוליטיקה מקומית

כן, גם פוליטיקה מקומית יכולה להשליך על הנכס אותו אתם רוצים לקנות. במדינות העולם החופשי יש בטחון רב יותר שלא יהיו שינויים דרמטיים, אך במדינות פחות חופשיות כמו גיאורגיה או יוון התמורות יכולות להיות משמעותיות. כך לדוגמא אם יש שינוי במשטר, היחס לתושבי חוץ ולזרים בכלל יכול להשתנות מן הקצה אל הקצה. יכולים להיות שינויים כלכליים רציניים או כל דבר אחר שיכול להשפיע על מחירים, על שוכרים ועל ההתנהלות באופן כללי עם נכס מכל סוג שהוא.

ניהול מקומי של הנכס

ישראל היא מדינה קטנה, מדינה בה בשביל להגיע מהקצה האחד אל הקצה השני צריך לא יותר מכמה שעות. גם אם אתם גרים בתל אביב ואתם קונים נכס בבאר שבע, תוכלו לנהל אותו ולהגיע אליו מידי פעם לראות מה איתו. כשרוכשים נכס להשקעה בחו"ל אי אפשר כמובן להגיע אליו ובטח לא בתדירות גבוהה. צריך להיעזר בחברת ניהול מקומית (שבדרך כלל מגיעים אליה דרך חברה ישראלית) כזו שאפשר לסמוך עליה שתנהל את הנכס ביד רמה.

ניהול נכסים זה אומר כל מה שנוגע לתחזוקה, לניקיון, לגביית שכר דירה וכל דבר אחר שצריך לעשות עם הנכס.

להיעזר בחברת נדל"ן ישראלית

גם אם אתם שועלי נדל"ן בישראל ובטח אם אין לכם ניסיון בהשקעות נדל"ן בחו"ל, אתם צריכים ליווי של חברה מקצועית, חברה שתסייע לכם להגיע אל הנכס האידיאלי מבחינתכם. אתם צריכים חברה עם ניסיון רב ועם "קבלות" על העשייה שלה, חברה שיש לא מספיק לקוחות מרוצים שחברו אליה וקיבלו שירותי ליווי מקצועיים.

חברה כזו תעשה לכם את החיים הרבה יותר קלים, בטח אם יש את מחסום השפה. היא קודם כל תכוון אתכם אל המדינה הרלוונטית להשקעה ותמקד אתכם בנכסים ספציפיים שיכולים לעניין אתכם. היא תחבור לחברת ניהול מקומית ותהיה המתווכת בשבילכם, ולמעשה, היא תחסוך לכם לא מעט זמן וכאב ראש. חברה כזו אומנם תעלה כסף אבל היא תחסוך לכם המון וגם תסייע לכם להרוויח לא מעט.

כתבות קשורות

Back to top button
דילוג לתוכן